close
تبلیغات در اینترنت
استفاده عمومی ممنوع
آخرین مطالب ارسالی
موضوعات مطالب
تبادل لینک
برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان شهر زندگی من و آدرس http://shahr.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


عنوان:
آدرس:

آمار
 • امروز : پنجشنبه 22 آذر 1397

 • کل مطالب : 527

 • افراد آنلاین : 1

 • بازدید امروز : 2

 • بازدید دیروز : 1

 • هفته گذشته : 3

 • ماه گذشته : 5

 • سال گذشته : 410

 • کل بازدید : 38792
 • RSS
  دسته بندی : <-PostCategory->

  استفاده عمومی ممنوع

     موضوع: حجاب و عفاف

     نويسنده: نامعلوم

     منبع: پایگاه علمی فرهنگی حجاب ایران

   

  چکيده: در آن هنگام که خداوند بر حضرت آدم احسان کرد و باغ زندگی او را به وجود «حوا» معنا بخشید، غم تنهایی را از او زایل ساخت. از آن زمان به بعد که عالم را بقایی و آدم را امیدی به حرکت آورد، خیمه زندگی بشر بپا شد. در حالی که نیمی از آن را «زن‏» استوار کرده بود، موجودی که بدون او، برای نظام آفرینش، آغاز و انجامی تصور نمی‏شود.

  درباره پیامدهای بدحجابی

  در آن هنگام که خداوند بر حضرت آدم احسان کرد و باغ زندگی او را به وجود «حوا» معنا بخشید، غم تنهایی را از او زایل ساخت. از آن زمان به بعد که عالم را بقایی و آدم را امیدی به حرکت آورد، خیمه زندگی بشر بپا شد. در حالی که نیمی از آن را «زن‏» استوار کرده بود، موجودی که بدون او، برای نظام آفرینش، آغاز و انجامی تصور نمی‏شود. بر همین اساس، در آیین حیات‏بخش اسلام برای «زن‏» شخصیتی فوق‏العاده و منزلتی والا مقرر شده است و از او به عنوان موجودی یاد شده که باید مورد تکریم و مشمول مهر و محبت کافی قرار گیرد.
   به گونه‏ای که در قرآن کریم سوره‏ای است‏به نام «نساء» و مشتمل بر ۱۷۶ آیه. علاوه بر این در اسلام برای تمامی جوانب زندگی فردی و اجتماعی، خانوادگی و زناشویی و حقوق زن، قوانین عادلانه‏ای وضع شده است. و از زنان شایسته آن چنان یاد می‏کند که گویی هیچ فرشته‏ای نمی‏تواند به مقام او نایل آید. در میان قوانین آسمانی که خدای متعال، با توجه به نیاز زن به امنیت و آرامش، بر او مقرر کرده است، حکم «حجاب‏» است.
   حجاب قانونی است که نه برای محدود کردن استعدادهای زنان، بلکه برای محدود کردن خطرهایی است که استعدادها و موجودیت زن را تهدید می‏کند. دیدگاه اسلام به اجتماع و مسائل آن، کاملا حکیمانه است. اسلام می‏خواهد جامعه‏ای آن چنان پاک بسازد که در آن اثری از فساد و انحراف وجود نداشته باشد. از جمله عوامل اساسی که پاکیزگی اجتماع و سلامت اخلاقی را ضمانت می‏کند، حکم حجاب است. با وجود حجاب، زنان از بی عفتی و عشوه‏گری و انحراف باز داشته می‏شوند و موجب صیانت‏خانواده و جلوگیری از به هم پاشیدگی آن می‏گردد. «حجاب‏» ایمنی بخشنده و نگهبان جامعه است و هرگز هیچ جامعه‏ای نمی‏تواند از پاکی و امنیت اجتماعی برخوردار باشد، مگر وقتی که زنانشان نخواهند بی‏بند و بار و برهنه باشند; زیرا «بی‏حجابی‏» همچون «وبا» یی است که در صورت گسترش آن در میان توده مردم، بسیار زود همه را آلوده و بیمار می‏کند. اسلام با دوراندیشی کامل، پیروان خود را به حجاب و ترک خودنمایی امر می‏کند تا پیش از وقوع حوادث خانمان برانداز و شیوع فساد، ریشه‏های آن خشک گردد و امکان رشد فساد اجتماعی بوجود نیاید.


   ● «بی‏ حجابی و پیامدهای آن‏»


   ۱) روی‏آوری جوانان به انحرافات جنسی
   جوان در دوران بلوغ، به علل مختلف، دچار هیجان و میل جنسی زیادی می‏گردد. هرگاه این هیجان‏ها و فشارهای جنسی، با دیدن صحنه‏های تحریک‏کننده و چهره‏های بزک کرده زنان بی‏حجاب، همراه باشد، جوان را آن چنان بی‏اختیار می‏کند که دوست دارد با هر وسیله ممکن، شهوت خود را خاموش سازد. چنان که حضرت امام رضاعلیه السلام می‏فرمایند: «خدای متعال چشم اندازی به گیسوان زنان را حرام دانست; زیرا موجب تحریک مردان گشته، در نتیجه آن، مفاسد و انحرافاتی به وقوع خواهد پیوست که نه حلال است و نه پسندیده‏» (۱)
   آیا زنان بی‏حجاب، که عامل اصلی انحراف جوانان هستند، در جرم و کیفر آنان شریک نیستند؟ و آیا اینان نبودند که با خودنمایی و هرزگی خود، غرایز جوانان را تحریک کرده و روانه فساد نمودند؟ به هر حال، زنان بی‏حجاب، باید کیفر نابسامانی‏های اجتماعی و روانی که برای دیگران پیش می‏آورند، به عهده بگیرند.


   ۲) بی حجابی و خیانت‏های خانوادگی
   از آن زمان که بی‏حجابی در میان زنان رواج یافت، خیانت‏های خانوادگی نیز گسترش پیدا کرد. از آن پس، پیوسته آمار آن رو به افزایش رفته است. بی شک در بسیاری از موارد، شوهر خود زمینه این خیانت‏ها را فراهم می‏نماید; زیرا با همراه بردن همسرش به مجالس مختلط و منحرف کننده و سینماها و تئاترها، عملا بین او و بیگانگان، آشنایی برقرار می‏کند. بیگانگانی که در اغلب موارد هیچ گونه تعهد و ایمانی در آنان دیده نمی‏شود. یا آن که مرد، همسرش را وادار می‏کند تا با مهمانان به گرمی دست دهد و با لبخند، خوش آمدگویی کند. سپس، از آنان پذیرایی کند، آن چنان که گویی همه با او محرمند! همین رفت وآمدها نامشروع، موجب می‏شود که روابط خانوادگی سست گردد و اختلافات زندگی شروع شود. اینجاست که کاخ زیبایی خانواده از هم پاشیده و فرو می‏ریزد و بدبختی کودکان آغاز می‏گردد.


   ۳) دخترربایی و تجاوزات به زنان و دختران
   زن و دختری که زیبایی‏های خود را به دیگران نشان می‏دهند و غرایز جنسی مردان را تحریک می‏کنند، باید تاوان این رفتار ناصواب را با ریختن آبرو و پذیرفتن آسیب جسمی و روانی بپردازند. نظر جوانان منحرف به زنان بی‏حجاب، چیزی جز از دست دادن آبروی آنان نیست. پس تجاوز و ربودن آنان امر عجیبی نیست! دختر ربایی در کشورهایی که به حجاب معتقد نیستند، بیداد می‏کند. بر اساس گزارش روزنامه گاردین، در آمریکا (واشنگتن) در هر ۱۵ دقیقه، یک دختر ربوده می‏شود (۲) یا در گزارش آمده است: آمارهایی که از کیف‏های دختران دانشجو در انگلستان به عمل آمده، نشان می‏دهد که ۸۰ درصد آنان، قرص ضدبارداری با خود همراه دارند. (۳)
   حال سؤال این است، با توجه به سرانجام بی‏حجابی کدام یک از این دو نمونه «زن بی‏حجاب و بانوی باحجاب‏» بهترند؟ کدام یک متین و محترم‏ترند؟ مقام و منزلت کدام عالی‏تر است؟
   در آخر می‏توان گفت: تفاوت میان زن بی‏حجاب و باحجاب مانند تفاوت اتومبیل شخصی و اتومبیل همگانی (اتوبوس، تاکسی) است. اتومبیل همگانی مورد استفاده عموم است. ولی اتومبیل شخصی، تنها به صاحبش اختصاص دارد. و زن بی‏حجاب کالای همگانی است; زیرا همه مردم قادرند آزادانه از او بهره‏مند شوند. چگونه است که فردی حاضر نیست اتومبیل شخصی خود را به دست راننده‏ای بی انصاف یا حتی دوست‏خود بسپارد چون ممکن است موجب خرابی آن شود. ولی حاضر می‏شود ناموس خویش را در اختیار دیگران قرار دهد تا در معرض انواع بیماری‏ها قرار گیرد.

   

  پی‏ نوشت:
   ۱. بحارالانوار. ج ۶، ص ۱۰۳
   ۲. مجله لبنانی «الدستور»، ۱۹۸۰
   ۳. روزنامه مصری «الاهرام‏»، ۱۹۸۰

    

   
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
  آموزش جامع آشپزی و سفره آرایی آموزش جامع آشپزی و سفره آرایی لذت آشپزي با تيم مالزر نرم افزار هوشمند آشپزی ناشتا

  آموزش جامع آشپزی و سفره آرایی

  آموزش جامع آشپزی و سفره آرایی

  لذت آشپزی با تیم مالزر

  جامع ترین و تنها نرم افزار هوشمند آشپزی در ایران

  15,000 تومان خرید آموزش جامع آشپزی و سفره آرایی 15,000 تومان خرید آموزش جامع آشپزی و سفره آرایی 3,000 تومان خرید لذت آشپزي با تيم مالزر 690 تومان خرید نرم افزار هوشمند آشپزی ناشتا
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
  نرم افزار آشپزی آشپزی با قارچ كتاب الكترونيك آشپزي اورجینال کتاب آشپزی آرزوهای بانوی آشپزخانه

  ناشتا جامع ترین و تنها نرم افزار هوشمند آشپزی در ایران است

  مجموعه آشپزی آسان با قارچ

  بیش از 500 دستور غذا ( ایرانی و فرنگی و محلی ) و سالاد و دسر و کیک و شیرینی

  پر فروش ترین کتاب جامع آشپزی وشیرینی پزی سال در ایران

  6,900 تومان خرید نرم افزار آشپزی 3,000 تومان خرید آشپزی با قارچ 3,000 تومان خرید كتاب الكترونيك آشپزي اورجینال 23,000 تومان خرید کتاب آشپزی آرزوهای بانوی آشپزخانه

  برچسب ها : ,

  نوشته شده در 11 / 2 / 1390 | تعداد بازدید : 66 |
  آخرين مطالب ارسالي
  تبليغات