close
تبلیغات در اینترنت
رمز رستگاري
آخرین مطالب ارسالی
موضوعات مطالب
تبادل لینک
برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان شهر زندگی من و آدرس http://shahr.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


عنوان:
آدرس:

آمار
 • امروز : دوشنبه 01 بهمن 1397

 • کل مطالب : 527

 • افراد آنلاین : 1

 • بازدید امروز : 25

 • بازدید دیروز : 0

 • هفته گذشته : 25

 • ماه گذشته : 28

 • سال گذشته : 28

 • کل بازدید : 38837
 • RSS
  دسته بندی : <-PostCategory->

  بالاترين ملاك ارزش انسان، ايمان است. در سوره حجرات خداوند مي‌فرمايد: گرامي‌ترين شما نزد خداوند باتقواترين شما است[۱] كه لباس پرهيزگاري را بر جسم و جان بپوشاند. قرآن او را متقي مي‌نامد؛ او كه به دستورهاي جامع دين عمل مي‌كند و همواره مراقب رفتار و كردارش است تا مبادا با آرمان‌هاي الهي ناسازگار باشد. قرآن در اول سوره بقره اوصاف متقي و مؤمن واقعي را در شش چيز معرفي مي‌كند. اين شش ويژگي، همة دين و چكيدة دين‌داري است اگر كسي يكي از اين صفات را نداشته باشد، از دايره ايمان واقعي خارج است. در اين آيات، خداوند متعال قرآن را محور هدايت معرفي مي‌كند و فقط مؤمنان راستين و متقين مي‌توانند از اين فرصت بهره كافي ببرند و به سرچشمه فلاح و رستگاري راه پيدا كنند.[۲]

  متقيان كيانند؟

  آنان كه ايمان به غيب و برپايي نماز و انفاق در راه خدا ايمان دارند.[۳] به آفرينندگي خدا با تمامي اوصافش، درستي روز قيامت، زنده شدن پس از مرگ، و زندگي در بهشت يا جهنم، ايمان راسخ دارند. آن‌ها افزون بر اين كه با خداوندگار خويش راز و نياز عاشقانه دارند، ديگران را به بزم خود و معاشقه ملكوتي با او فرا مي‌خوانند و فرهنگ فضيلت‌ساز نماز را تبليغ مي‌كنند و هر چه را خداوند كريم به آنان روزي كند، به اندازه توان خود در راه خدا انفاق مي‌كنند.

  در آيات ديگر صفت‌هاي ديگر مؤمن را اين‌گونه برمي‌شمارد: آنچه بر پيامبر اسلام و پيامبران پيشين نازل شده، ايمان دارند و آخرت را با تمام ويژگي‌هايش قبول و به آن يقين و اعتقاد كامل دارند.

  پيامبران و جانشينان آن‌ها در هر عصر و زماني با فضيلت‌ترين و باشرافت‌ترين مردم هستند و در ميان همه پيامبران، پيامبر اسلام بالاترين و باكرامت‌ترين آن‌ها است و خداوند تمامي دستورهاي فردي و اجتماعي انسان‌ها را بر زيان صادق‌ترين‌شان جاري ساخته است. و در امانت‌داري آن حضرت در رسالت مي‌فرمايد: هرگز از روي هوي نفس سخن نمي‌گويد و آن چه مي‌گويد چيزي جز آن چه بر او وحي مي‌شود نيست.[۴]

  همه سخنان آن حضرت در قالب حديث و روايت براي بشريت راه‌گشا و آموزنده‌ترين پيام‌ها است اگر به اين رهنمودها توجه و عمل شود مايه رهايي خواهد بود و اگر به آنها عمل نشود، اصلاح در كارها صورت نخواهد گرفت.[۵] رفتار كردن به روشي كه اين برگزيدگان خدا پيشنهاد كرده‌اند اين مرز و بوم و يا هر جامعه عدالت‌خواهي را به ساحل نجات و رستگاري مي‌برد. پيامبران برگزيده شده‌اند تا به اقتضاي زمان خويش رهبري كنند و متناسب با آن، از لغزشها آنان باز بدارند.

  آخرين پيامبر كه دينش را متناسب و هم آهنگ با زمانش عرضه كرد پيشرفته‌ترين آموزه‌ها را ارائه كرد كه با وجود اين دين، ديگر جاي پيروي و عمل كردن به اديان پيش از ايشان ناروا است. و حتي با آمدن اين آيين روشني‌بخش، عدالت‌گستر و كامل‌ترين دين آسماني، از عمل كردن به ساير دين‌ها نهي شده و عمل كننده به آن را جهنّمي مي‌داند قرآن در اين باره مي‌فرمايد: و هر كس جز اسلام (ـ و تسلم در برابر فرمان حق ـ) آييني را براي خود برگزيند، هرگز از او پذيرفته نخواهد شد. او در آخرت از زيان‌كاران خواهد بود.[۶]  و اين دين تا روز رستاخيز جاويدان خواهد بود.

  در روايت آمده است كه: «حلال پيامبر حلال است تا روز قيامت و حرام او نيز حرام است تا روز قيامت». و مؤمنان به جهان پس از مرگ و حساب و كتاب‌هاي الهي، بخشش، شفاعت، و عقاب آن‌ها، يقين راسخ دارند و اگر كساني اين صفت‌هاي شش‌گانه را در وجودشان زنده كنند، بايد اميدوار به رستگاري ابدي باشند.

  آنان هدايت‌شدگان از طرف خدا هستند، و فقط آن‌ها هستند كه رستگار خواهند شد.[۷] اين مزد و پاداش عمل به دستورات دين است. لام اختصاص در «هديً للمتّقين» و هُم تأكيد در «هُمُ المفلحون» روشنگر آن است كه هدايت مخصوص متقين و پرهيزگاران است.

  پس با انديشه كردن در آيات ياد شده مي‌توان به اين نتيجه رسيد كه اگر خواهان پيروزي و بهروزي دنيا و آخرت را هستيم تنها راهش عمل به يكايك آموزه‌هاي اسلامي است؛ چراكه خداوند، خوب و بد همه اعمال و كارها را در نظر گرفته است و عواملي را كه براي انسان و اجتماع او مضر هستند، حرام كرده و براي انجام دهنده آن در دنيا و آخرت عقاب قرار داده است. و به كارهايي كه به نفع مردم و جامعه است سفارش كرده و به عمل كننده آن‌ها نويد داده كه در دنيا و آخرت مزد خوب خواهند گرفت.

  دين ما دو راه پيش پاي آدميان قرار داده است: راه مستقيمي كه به بهشت ختم مي‌شود؛ و بيراهه‌اي كه به جهنم مي‌انجامد.

  كرده‌هاي انسان مركب‌هاي سواري آن‌ها هستند و صاحبانشان را به مقصدي كه خودشان برمي‌گزينند مي‌رسانند. و در اين باره حضرت علي(ع) مي‌فرمايد: هر كسي كه سوار بر مركب طاعت خدا شود، اين مركب او را به بهشت مي‌رساند[۸] و اين همان راه راست و درست است. و هر كسي كه سوار بر مركب گناه و معصيت خدا شود اين مركب او را به جهنم مي‌كشاند[۹]، و اين همان گمراهي و راه جهنّم است.

  ما بايد به نحوة زندگي كردن خودمان خوب بنگريم و انديشه كنيم. اگر عمر خود را در خدمت خدا باشيم و دستورهاي او را پاس بداريم رستگاري دنيا و بهشت آخرت نتيجه‌اش خواهد شد.

  اگر در خدمت نفس باشيم و زير فرمان او كمر خم كنيم نه تنها در دنيا افتخاري نصيب ما نمي‌شود بلكه در عالم جاويدان نيز نصيبي نخواهيم برد. بعنوان مثال مي‌توان گفت كه اگر كسي خود را از پشت بام خانه‌اي به زمين پرتاب كند، حداقل بايد انتظار داشته باشد دست و پايش بشكند. اگر انتظار داشته باشد كه سالم بر زمين آيد؛ خيال باطلي است. اين درست مانند يك شخص گناه‌كار است كه خود را از بلندي بسيار خطرناك به پايين مي‌اندازد و اميد دارد در روز قيامت از اين خطر كردن پاداش هم بگيرد.

  و اين نوع تصور در دين منسوخ است و هيچ جايگاهي ندارد و انسان بايد با دورانديشي نفس خود را لگام بزند تا از ناهنجاري‌ها در امان نماند و سركشي‌هاي نفس او بهنجار متناسب با شخصيت انساني‌اش تبديل شود چرا كه قرآن ريشه همه مشكلات را نفس معرفي مي‌كند.

  مصيبي كه به شما برسد به خاطر اعمالي (گناه) است كه انجام داده‌ايد. و خداوند بزرگ، بسياري از گناهان را مي‌بخشد.[۱۰] و در جاي ديگر خداي مهربان نيكي و نعمت را از خودش و هر بدي و سختي و ناگواري را از نفس پليد ما مي‌داند.[۱۱]

   

  ------------------------------------------------
  [1] . حجرات، آيه ۱۳/

  [۲] . بقره، آيه ۵-۲/

  [۳] . بقره، آيه ۳/

  [۴] . نجم، آيات ۳ و ۴/

  [۵] . محمد، آيه ۲/

  [۶] . آل عمران، ۸۵/

  [۷] . بقره، آيه ۵/

  [۸] . هزار حديث، ص ۱۵۴/

  [۹] . همان مدرك.

  [۱۰] . شوري، آيه ۳۰/

  [۱۱] . نساء، آيه ۷۹/

   منبع : ۳نقطه

   

   

  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
  پكيج كامل نرم افزار PLC با آموزش (4CD) مجموعه نرم افزارهای مهندسی برق و قدرت 2009 آنچه كه براي طراحي و ساخت انواع ربات نياز داريد مجموعه نرم‌افزارهاي مهندسي برق و قدرت

  نرم افزار هاي PLC
  آموزش جامع برنامه نويسي PLC S5 - S7
  4CD

  مجموعه ای از جدیدترین و کاملترین نرم افزارهای مهندسی برق و قدرت

  اين مجموعه لازمه ي هر فرد علاقه مند به رباتيك است..

  كاملترين نرم افزار مهندسي برق وقدرت 2DVD
  ارسال سريع

  10,000 تومان خرید پكيج كامل نرم افزار PLC با آموزش (4CD) 7,500 تومان خرید مجموعه نرم افزارهای مهندسی برق و قدرت 2009 6,000 تومان خرید آنچه كه براي طراحي و ساخت انواع ربات نياز داريد 6,000 تومان خرید مجموعه نرم‌افزارهاي مهندسي برق و قدرت
  عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
  آنچه كه براي طراحي و ساخت انواع ربات نياز داريد پکیج کامل نرم افزار PLC با آموزش (4CD) مجموعه نرم‌افزارهاي مهندسي برق و قدرت پك جادويي نرم افزارهاي تخصصي برق و الكترونيك (مجموعه دوم)

  اين مجموعه لازمه ي هر فرد علاقه مند به رباتيك است..

  نرم افزار های PLC آموزش جامع برنامه نویسی PLC S5 - S7 4CD new 2011

  كاملترين نرم افزار مهندسي برق وقدرت 2DVD
  ارسال سريع

  نرم افزارهاي تخصصي برق و الكترونيك (مجموعه 2) كه شامل برنامه هاي معروف

  6,800 تومان خرید آنچه كه براي طراحي و ساخت انواع ربات نياز داريد 9,700 تومان خرید پکیج کامل نرم افزار PLC با آموزش (4CD) 5,000 تومان خرید مجموعه نرم‌افزارهاي مهندسي برق و قدرت 5,500 تومان خرید پك جادويي نرم افزارهاي تخصصي برق و الكترونيك (مجموعه دوم)

  برچسب ها : ,

  نوشته شده در 11 / 2 / 1390 | تعداد بازدید : 93 |
  آخرين مطالب ارسالي
  تبليغات